E-hindi w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Niezwykle interesująco przebiegło spotkanie z platformą e-hindi w sobotę 25 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję nie tylko dowiedzieć się, jak powstawało to nowoczesne narzędzie elearningowe, co zawiera i jak z niego korzystać, ale też mogli zrelaksować się podczas doskonałej oprawy artystycznej.

Można było też wysłuchać prelekcji, w tym o kulturowych uwikłaniach języka,  o wielojęzyczności w Indiach, o hinduskich bóstwach, czy o tym, co łączy Polaków i Indusów.Chętni mogli nauczyć się kilku słów w hindi.

Publiczność ogląda prezentację o ehindi wyświetlaną przez Profesorów Krzysztofa Strońskiego i Monikę Browarczyk
Publiczność ogląda i słucha prezentacji o indyjskich bogach

Pokazy i warsztaty tańca indyjskiego sprawiły, że uczestnicy mogli jeszcze lepiej poczuć orientalny klimat.

Było to już trzecie, ostatnie wydarzenie promujące uruchomienie platformy online do nauki języka hindi. Już za kilka dni będzie można z niej korzystać, do czego serdecznie zaprasza zespół twórców e-hindi, w tym szczególnie liderzy projektu „Hindi dla Ciebie”, profesorowie UAM Monika Browarczyk i Krzysztof Stroński, jak również Adrian Furman, prezes Grupy AF, która stworzyła to nowoczesne narzędzie elearningowe.

Od lewej Monika Browarczyk, Krzysztof Stroński, Adrian Furman, za nimi cztery tancerki w białych długich sukniach. W tle plakat z ehindi

Po 30 listopada 2023 r. platforma będzie już gotowa i będzie można z niej bezpłatnie korzystać pod adresem  http://e-hindi.amu.edu/.

Przewiń do góry