Przedstawiamy natywnych lektorów kursu

Wkrótce uruchomimy platformę do nauki hindi online! To efekt dwuletniej pracy całego zespołu, który zostanie Wam przedstawiony w dniu inauguracji. Już dziś jednak możecie zapoznać się z natywnymi lektorami, którzy przygotowywali dla Was nagrania w hindi. To dzięki nim będziecie mogli ćwiczyć poprawną wymowę oraz osłuchać się z oryginalnym brzmieniem języka.

Oto nasi lektorzy:

zdjęcia twarzy wszystkich sześciu lektorów. Każde zdjęcie w dekoracyjnej okrągłej otoczce. Pod każdym zdjęciem imię i nazwisko lektora.

Umesh Kumar Tanwar pochodzi z małej wioski Berka, położonej blisko Delhi – stolicy Indii. Jest rodzimym użytkownikiem języka hindi. Teraz robi habilitację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie bada fizjologię i funkcjonalną genomikę roślin. Był zaszczycony mogąc uczestniczyć w projekcie e-hindi i użyć swojego głosu do uczenia hindi oraz zapoznawania z kulturą indyjską tych, którzy są chętni do nauki. 

Amit Kumar Nagwani jest doktorantem na Wydziale Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Urodził się w Sargaonie w stanie Ćhatisgarh w Indiach (Indie centralne). Hindi jest jego językiem ojczystym.

Dr Gopal Singh pochodzi z dystryktu Almora w stanie Uttarkhand w Indiach. Pracuje teraz nad habilitacją w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Jest rodzimym użytkownikiem języka hindi.

Dr Himani Agrawal jest z dystryktu Almora w stanie Uttarkhand w Indiach. Pracuje teraz nad habilitacją w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Neelam Porwal jest doktorantką biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, mieszka w Polsce. Pochodzi z Radźasthanu w Indiach. Mieszkała też w Mumbaju i w Bonn.

Bharti Aggarwal jest doktorantką na Wydziale Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Urodziła się i dorastała w mieście Ludhiana w stanie Pendżab w Indiach. Jej ojczyste języki to pendżabski i hindi.

Drodzy lektorzy, dziękujemy za Wasz profesjonalizm!

Przewiń do góry