Dzień z e-hindi w Muzeum Manggha w Krakowie

Wkrótce zakończymy prace nad platformą do nauki hindi i już zaczynamy cykl spotkań, na których bliżej ją przedstawiamy. W minioną sobotę 4 listopada 2023 r. w Muzeum Manggha w Krakowie mieliście okazję wziąć udział w pierwszym z trzech jesiennych wydarzeń promujących platformę. Kolejne przed nami, w Poznaniu i Warszawie.

Podczas spotkania profesor Monika Browarczyk i profesor Krzysztof Stroński z UAM opowiedzieli o tym, jak wygląda, co zawiera platforma e-hindi i jak z niej korzystać.

slajd z platformą ehindi, obok profesorowie Krzysztof Strońki i Monika Browarczyk opowiadają o platformie
Profesor Krzysztof Stroński opowiada o platformie, wyświetla się slajd z logo UAM, GrupyAF, Funduszy Norweskich i Fundacji Rozwoju systemu Edukacji, ehindi. i Indologii UAM. Na slajdzie też mapa Indii w podziale administracyjnym i siedzący jogin.
Profesor Monika Browarczyk prezentuje jeden z dialogów na platformie.

Łukasz Pelc, dyrektor IT z Grupy AF wyjaśnił natomiast, jak zastosowaliśmy w jej budowie nowoczesne technologie po to, aby efektywnie działała.

Łukasz Pelc z Grupy AF opowiada o aspektach technologicznych platformy. Wyświetla się slajd z opisem specjalistów IT, którzy brali udział w tworzeniu pplatformy.
Łukasz Pelc z Grupy AF opowiada o aspektach technicznych powstania platformy. Na slajdzie prezentuje wybrane grafiki stworzone przez grafików z Grupy AF.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których chętni mieli niecodzienną okazję nauczyć się mówić kilku słów w hindi.

Ponadto uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z językiem i kulturą Indii, w tym o mnogości języków używanych w Indiach, co łączy język polski z hindi, ale też usłyszeli o hinduskich bogach i o tym, dlaczego mają wiele rąk i głów. Niezwykle interesująca była także relacja podróżników z ich wyprawy do Indii.

Profesor Krzysztof Stroński opowiada o mnogości języków i prezentuje to na slajdzie
Natalia Świdzińska opowiada o indyjskich bogach, na slajdzie wyświetla się jeden z wielorękich bogów.

Wydarzenie uświetniały występy artystyczne. Można było podziwiać tańce bollywoodzkie oraz posłuchać koncertu klasycznej muzyki indyjskiej. Było kolorowo i wesoło, ale też nastrojowo i urokliwie. 

Tancerka tańczy, obok muzyk gra na indyjskim instrumencie
Trzy tancerki w kolorowych strojach tańczą, na dalszym planie tancerz oraz publiczność

Jak widać, działo się wiele, a obecni przyjemnie spędzili czas. Przypomnijmy, że wydarzenie było otwarte dla każdego, a kto nie mógł być z nami w Krakowie, będzie miał okazję wziąć udział w kolejnych eventach, w Poznaniu 18 listopada i w Warszawie 25 listopada. Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto!

Przewiń do góry