Spotkanie podsumowujące 1. półrocze prac

Od stycznia trwają prace nad platformą e-learningową do nauki języka hindi, która od tamtej pory znacznie się zmieniła i rozrosła. Instytut Orientalistyki UAM opracował już 8 lekcji (jednostek dydaktycznych), a Grupa AF przygotowała wizualizacje do 6 z nich. Na początku tego tygodnia oba zespoły spotkały się w Łodzi, aby podsumować dotychczasowe działania i omówić kolejne etapy projektu.

Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy szczegółowo ustalili zawartość każdej z lekcji, doprecyzowali ćwiczenia i rodzaje zadań oraz przeanalizowali materiały audio i wideo. Przedyskutowali także koncepcję bohaterów kursu, którzy będą prowadzić dialogi między sobą na lekcjach – będą to Chris, Monika, Muskan, rodzina Państwa Khan i Kabir. Grupa AF przedstawiła także szczegółowy raport z dotychczasowych prac nad platformą. Zespół przygotował stronę internetową projektu i landing page w wersji polskiej. Całość została stworzona z użyciem technologii takich jak: React, Python, Next.js, Django i Docker. Opracowane zostały wszystkie elementy graficzne: awatar, odznaki i elementy grywalizacji. Skonfigurowany jest również serwer oraz diagram ULM, czyli struktura platformy. Przeprowadzone zostały też testy bezpieczeństwa.

Uczestnicy omówili także podział prac nad „raportem podsumowującym” na potrzeby sprawozdawcze. Przypomnijmy, że Projekt „Hindi dla Ciebie” korzysta z dofinansowania w ramach funduszy EOG, gdzie wymagane są cykliczne raporty z przeprowadzonych działań.

Przewiń do góry