Platforma e-hindi zawitała do Poznania

Kolejny raz spotkaliśmy się, by poznać platformę do nauki hindi i świętować jej powstanie. Tym razem odwiedziliśmy Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu, gdzie w sobotę 18 listopada przedstawilismy e-hindi oraz wtajemniczyliśmy Was nieco w świat indyjskich osobliwości, a to wszystko w niesamowitej oprawie artystycznej. Cieszymy się, że tak licznie przybyliście i aktywnie uczestniczyliście w przygotowanych przez nas atrakcjach. A było i ciekawie i wesoło. Kto nie mógł być z nami, może poniżej zobaczyć naszą relację z wydarzenia.

Na początku muzycznie w tonach indyjskich przywitał nas Mandar Purandare, współautor kursu. W kolejnych odsłonach prof. Monika Browarczyk i prof. Krzysztof Stroński z UAM oraz Łukasz Pelc, Dyrektor IT w Grupie AF, opowiedzieli o platformie i o jej powstawaniu, jak również wyświetlili jej fragmenty na prezentacji.

Profesor Monika Browarczyk prezentuje platformę przed publicznością
Profesor Krzysztof Stroński prezentuje publiczności platformę
Slajd ze stroną tytułową ehindi i część widowni

Mogliśmy również usłyszeć ciekawe prelekcje o tym, dlaczego język polski i hindi można nazywać bratankami, do czego bogowie indyjscy potrzebowali wielu rąk oraz dlaczego w Indiach używa się wielu języków.

Sven Sellmer opowiada o podobieństwach języka polskiego i hindi

Chętni mieli okazję potestować platformę e-hindi.

Kolaż dwóch zdjęć, na pierwszym dwie osoby sprawdzają na laptopie funkcjonowanie platformy, na drugim trzy otwarte laptopy ze stroną tytułową ehindi na ekranach

Na spotkaniu nie zabrakło angażujących aktywności, takich jak nauka słówek w hindi, ale także nauka indyjskiego tańca – filmy poniżej.

To tylko wybrane punkty programu, ale mamy nadzieję, że zachęcą Was do przyjścia na ostatnie s serii spotkanie inaugurujące platformę do nauki hindi, które odbędzie się już w najbliższą sobotę , 25 listopada, w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie od godziny 11.00. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Przewiń do góry