7 powodów, aby uczyć się języka hindi

Powstał kolejny artykuł o języku hindi, który znajdzie się na naszej platformie e-learningowej. Będzie on przekonywał, że warto uczyć się tego języka, podając ku temu aż 7 powodów.

Wybraliśmy dwa spośród wszystkich opisanych w artykule powodów i przywołujemy je tutaj:

„Hindi to czwarty język ojczysty na świecie

Spośród setek języków i dialektów tworzących głośną mozaikę mowy Hindusów, hindi przoduje pod względem liczby użytkowników w Indiach. Poza granicami kraju pochodzenia, hindi użytkowane jest przez część ludności Nepalu oraz przez liczną diasporę indyjską zamieszkałą w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii oraz w krajach afrykańskich i krajach świata arabskiego. Wielość użytkowników języka hindi w kraju jak i na obczyźnie sprawia, że jest on czwartym na świecie językiem co do ilości osób posługującym się nim jako ojczystym.

Znajomość hindi to przepustka do indyjskiego rynku

Z rocznym wzrostem PKB na poziomie ok. 7%, gospodarka indyjska stanowi obecnie jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Wedle prognoz trend ten ulegnie jedynie nasileniu. Nie jest zatem zaskakujące, że Indie nie tylko przyciągają eksporterów, ale też wkraczają na zagraniczne rynki z rodzimymi przedsiębiorstwami. Znajomość języka hindi pozwala na pogłębienie relacji między firmami partnerskimi. Jednocześnie hindi nie jest popularnym wyborem wśród np. Polaków uczących się nowych języków, tworząc tym samym lukę w kadrach.”

To tylko niewielka dawka wiedzy, która uświadamia potrzebę znajomości języka hindi. Cały artykuł udostępnimy wraz z uruchomieniem platformy. Wiemy, że warto podjąć wyzwanie, zaprzyjaźnić się z hindi i rozpocząć jego naukę. Z pomocą do tego przyjdzie nasza platforma!

Przewiń do góry